Wesprzyjmy tę książkę!

«Wrzesień 1939. Groby „niewypowiedzianej” wojny”. Nowa książka białoruskiego historyka Ihara Melnikaua zostanie wydana, jeśli ją wesprzemy.

 

W książce opisane są wszystkie polskie i radzieckie groby z września 1939 r. oraz historia z nimi związana. Walki na granicy polsko-radzieckiej 17 września 1939 r., obrona Kobrynia i Grodna, bitwa pod Kodziowcami i Małorytą – o tym i nie tylko mowa jest w tej książce. Oprócz tego znaczna część ksiażki poświęcona została historii tzw. białoruskiej listy k, oraz represjom stalinowskim na terenie zachodnich obwodów Białoruskiej SRR w latach 1940-1941.

Ihar Melnikau jest autorem kilku artykułów na naszym portalu Kresy 1939, wypowiadał się też w filmie „Krew na bruku. Grodno 1939”. Także dlatego gorąco zachęcamy do wsparcia tej napisanej po białorusku książki – mamy nadzieję, że powstanie też wersja polska.

Aby wesprzeć wydanie książki, trzeba wejść na strone: https://ulej.by/project?id=1080091

Następnie trzeba wybrać opcję z prawej (ksiażka kosztuje 90 rubli białoruskich – to ok. 180 złotych) i przekazać pieniądze za pomocą karty. Nazwiska wszystkich sponsorów będą opublikowane w książce, jeśli tylko się da zebrać potrzebną kwotę. A książkę, o ile zostanie wydana, autor obiecuje przesłać pocztą.