Już po premierze!

Ponad sto osób obejrzało 24 sierpnia film „Krew na bruku – Grodno 1939” w pięknej sali Klubu Kultury Saska Kępa.

Premiera

Najpierw były krótkie wystąpienia. Producent filmu i prezes Fundacji Joachima Lelewela Piotr Kościński (na zdjęciu – pierwszy z prawej) podziękował sponsorom – Muzeum II Wojny Światowej, Fundacji BZ WBK, Urzędowi m. Wrocławia, a także sponsorom medialnym – „Rzeczpospolitej” i „Historii Do Rzeczy”, oraz uczestnikom zdjęć rekonstrukcyjnych, przedstawicielom rozlicznych GRH. Przypomnijmy, że w filmie wystepowali członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie, GR Centralnej Szkoły Podoficerskiej KOP w Twierdzy Osowiec, Towarzystwa Miłośników Historii Wojskowości – Kalina Krasnaja, Grupy Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej Retro Pasje, GRH „KAMPINOS”, Stowarzyszenia Historycznego „Na Posterunku” (Policja Państwowa) oraz Grupy Rekonstrukcyjno-Filmowej BEMOWO i Klubu Miłosników Historii WARSZAWA.

Potem głos zabrał kierownik produkcji i szef firmy Lunar Six Andrzej Klimczyk (drugi z prawej), który krótko opowiedział o pracach nad filmem, a także przedstawiciel Związku Polaków na Białorusi Andrzej Pisalnik (pierwszy z lewej, obok niego autor scenariusza i reżyser Robert Miękus), który podkreślił jak ważny jest ten film dla naszych rodaków i opowiedział o zbiórce pieniędzy, jaką przeprowadził ZPB (zebrano równowartość 9 tys. zł.).

Po wypowiedziach zgasło światło… i zebrani mogli wreszcie obejrzeć film. Nie miejsce tu na recenzję czy oceny – pozostawmy je widzom, a nie organizatorom czy producentom…

Zebrali dzielili się wrażeniami już po projekcji, przy kanapkach i degustacji wódki kresowej Baczewski. Polecamy ich relację fotograficzną z naszej imprezy:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.772129342850033.1073741988.153651708031136&type=1